روش های ایمنی کار با دریل

از جمله ابزار های پر مصرف در مصارف خانگی،صنعتی و کارگاهی دریل می باشد.از دریل به منظور سوراخکاری سطوح مختلف استفاده می کنند.این ابزار در عین حال که کارایی بسیار بالایی داشته به همان اندازه نیز می تواند پر خطر باشد.برای همین لازم است در هنگام استفاده از این دستگاه یکسری نکات ایمنی نیز رعایت شود تا مشکلی در حین کار برای کابر ایجاد نشود.دراین مقاله تلاش می کنیم تا تعدادی از توصیه های مهم هنگام کار بادریل را برایتان شرح دهیم.قبل از استفاده از دریل لازم است بدانید که این ابزار را برای چه کاری مورد استفاده قرار می دهید تا طبق نوع کارتان،نوع دریل و مته را انتخاب کنید.از جمله مهم ترین نکات ایمنی در هنگام استفاده از دریل بدین شرح می باشد:

  • چک کردن پریز برق

برای انجام یک سوراخکاری ایمن لازم است ایتدا پریز برق را از نظر ایمنی و سالم بودن بررسی کنید.چنانچه هر گونه مشکلی در پریز برق وجود داشت،سریعا مشکل را رفع نموده و سپس از دریل کاری را آغاز نمایید.

  • بکارگیری پایه دریل

برای دریل کاری سطوح سخت بهترین گزینه استفاده از پایه دریل می باشد.این کار از موجب می شود تا سطوح سخت را بسیار آسان و راحت سوراخ نمایید.

  • اطمینان از قرار گیری درست مته در سه نظام

قبل از روشن کردن دستگاه بررسی کنید که مته در سه نظام به صورت محکم و درست قرار گرفته است.اگر مته به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد، از سه نظام خارج شده و سوراخکاری به صورت مستقیم و درست انجام نمی شود.

استفاده از دریل از لباس و عینک و دستکش ایمنی لازمه هر کار ایمن می باشد.از پوشیدن لباس های آستین گشاد جدا پرهیز کنید.استفاده از دستکش ایمنی ار نیز توصیه می نماییم.همچنین جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار به مجرای تنفسی،بهتر است از ماسک تنفسی نیز استفاده کنید.

  • خودداری از فشار وارده به دریل

سوراخکاری توسط موتور دستگاه و با اعمال مقدار مشخصی نیرو و فشار به سطح مورد نظر انجام می گیرد.اعمال فشار بیش از حد از سوی کاربر بر دریل و قطعه کار موجب سر خوردن مته و دریل و صدمه دیدن موتور دستگاه می شود.

  • علام گذاری محل سوراخکاری

بهتر است قبل از شروع سورخکاری نقطه مورد نظر را علامت گذاری کرده و سپس دستگاه را روشن نمایید.

  • خودداری از نگه داشتن قطعه کار با دست

برای انجام عملیات سوراخکاری راحت و آسان لازم است قطعه کار را توسط یک گیره ثابت کنید.به هیچ وجه از دست برای انجام این کار استفاده نکنید زیرا مته دریل بسیار برنده و خطرناک است و ممکن است به دست کاربر آسیب جدی وارد کند.

  • خاموش کردن دریل در مواقع ریختن مایعات بر روی آن

هنگام ریخته شدن آب به روی دستگاه،سریعا دستگاه را خاموش کرده و از پریز برق نیز خارج کنید.چنانچه از دریل شارژی استفاده می کنید،باطری آن را سریعا خارج کرده و سپس دستگاه را خشک نمایید.

  • انتخاب مناسب ترین مته

مته مهم ترین جزء یک دریل است.دریل ها بر اساس نوع کاری که انجام  می دهند از مته های مخصوص همان کار استفاده می نمایند.بنابراین لازم است کاربر قبل از شروع به کار مته مورد نظر خود را انتخاب نماید


دکتر ابزار دریل ,استفاده ,ایمنی ,دستگاه ,سوراخکاری ,لازم ,برای انجام ,پایه دریل ,دستکش ایمنی ,دریل کاری ,موتور دستگاه منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان حس خوبی دارم موسسه حقوقی ثبتی مشهور بانک مقالات و آزمون های استخدامی باربری تهران فردانیوز اتوبان مغز باران و دریا تجهیزات نظافت صنعتی