بهترین دستگاه سنگ رومیزی

برای هر ابزاری نیاز است تا قبل از آن تحقیقی راجع به آن انجام داد تا بدین وسیله بتوان به تمام آیتم هایی که در لازم است توجه نمود. یکی از این ابزارها  دستگاه سنگ رومیزی می باشد. در این نوشته راهنمایی های لازم در این خصوص ارائه شده است.

آیتم های مهم در  بهترین سنگ رومیزی

نوع برق

به نوع برقی مصرفی دستگاه نیز توجه نمایید. برخی از آنها با برق تکفاز و برخی دیگر با برق سه فاز کار میکنند. در صورت انتخاب دستگاهی با برق سه فاز بهتر است بررسی کنید و ببنید که کارگاه شما برق سه فاز را پشتیبانی میکند یا نه.

کیفیت دستگاه

به کیفیت ساخت دستگاه توجه نمایید. دستگاهی که پایه هایی از چدن دارد، معمولاً بسیار پایدار و محکم می باشد. برای سنجش کیفیت دستگاه همچنین می توان مدت زمان ضمانت ارائه شده توسط شرکت تولید کننده نیز بررسی کرد.

سرعت و قدرت

 سرعت موتور بالاتر باعث عملکرد بهتر می شود. این ابزار برقی معمولاً دارای سیستم کنترل سرعت متغیر می باشد که به شما امکان می دهد، سرعت موتور را مطابق نیاز خود تغییر دهید. این زمانی می تواند مفید باشد که قصد دارید بر روی مواد نرمتر با دقت بالا کار کنید. علاوه بر سرعت، قدرت دستگاه نیز مهم است چرا که اگر قدرت موتور با کار شما متناسب نباشد، سرعت چرخش سنگ افت خواهد کرد و سرعت کار شما هم کند می شود.

سایز و شکل 

 اندازه و فرم  دستگاه را هم مدنظر قرار دهید. چرا که یک دستگاه کوچکتر فضای کمتری را  اشغال خواهد کرد و فضای کاری بیشتری را به کاربر ارائه می دهد اما دستگاه با سایز بزرگتر این قابلیت را دارد.

سایز چرخ

سنگهای رومیزی یا  با اندازه قطر سنگ قابل نصب برروی آنها شناخته می شوند. قطرهای ۱۵۰، ۲۰۰، ۲۵۰ میلیمتر قطرهای معمول این دستگاه بوده و سنگهای رومیزی مینی هم وجود دارند که قطرهای کوچکتری بر روی آنها نصب می شوند. اندازه چرخ بزرگتر به شما امکان می دهد تا با اجسام و سطوح بزرگتر به راحتی کار کنید.

 


دکتر ابزار دستگاه ,سرعت ,رومیزی ,سایز ,بزرگتر ,قطرهای ,سنگهای رومیزی ,کیفیت دستگاه ,توجه نمایید , بهترین منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
هات گرام راشین وب طراحی سایت | تبلیغات محتوایی نعمیرات و ارتقاء فلزیاب در کرج و تهران 09372131009 fddf برترین پایگاه آپدیت لایسنس جدید نود 32 دانلود کده پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان